03 Gusht 2020

Kontrollorët e trafikut ajror në Itali në grevë

Romë, 25 shkurt - Kontrollorët e trafikut ajror në Itali do të zhvillojnë një grevë 24 orëshe sot e si pasojë priten anulime apo vonesa të fluturimeve.

Eurocontrol specifikoi se kryesisht aeroportet e Milanos, Romës dhe Brindizit do të preken nga greva.

Ndaj pasagjerët që kanë për të udhëtuar në datën 25 shkurt, ose dhe një ditë me herët apo më pas, këshillohen që të kontaktojnë kompaninë me të cilën kanë fluturimin.


Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2020 - Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor, mbajnë porotestë simbolike (Para objektit të Qeverisë, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot do të vizitojë Inspektoratin Policor të Kosovës, ku do të pritet nga u.d Kryeshefi, Kushtrim Hodaj. (Ambientet e IPK-së në Hajvali.  ora 10:00)

- Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana e Qeverisë. (Sheshi “Skëndërbeu”, ora 14:00)