30 Maj 2020

Komuna e Mitrovicës vazhdon të përkujdeset për pastërtinë e qytetit

Mitrovicë, 6 prill -  Pas vendimit nga kryetari i komunës, Agim Bahtiri, për larje dhe fshirje të rrugëve me dinamikë të shtuar në baza ditore, me qëllim të mbrojtjes nga virusi COVID-19, KRM "Uniteti" ka vazhduar çdo ditë me fshirjen dhe larjen e të gjitha rrugëve dhe shesheve të qytetit.

Komuna e Mitrovicës falënderon punëtorët e KRM “Uniteti” për angazhimin dhe kujdesin e shtuar gjatë këtyre ditëve për pastrimin e gjithë qytetit.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)

 

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e qendrore të Vetëvendosje, ora 17:00)