28 Shkurt 2021

“EasyJet” shkurt0n 4 500 vende pune

Frankfurt, 28 maj - Kompania ajrore britanike “EasyJet” ka bërë të ditur për shkurtimin e 4 500 vendeve pune, rreth një e treta e efektivëve të saj, me qëllim për t’i bërë ballë pasojave nga pandemia e koronavirusit.

“EasyJet”, aktiviteti i të cilit është ndërprerë që prej disa javësh, synon të ruajë financat dhe të përshtatet me një trafik ajror më të ulët për një periudhë të gjatë.

Kompania i bashkohet konkurrentëve të saj “British Airways”, “Ryanair” apo “Virgin Atlantic”, të cilat kanë njoftuar shkurtime të vendeve të punës së fundit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 Shkurt 2021

 - Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Kampionatin Individual të Kosovës “Adem Jashari”për Seniorë. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Klubi i Pingpongut “Priping”, nënshkruan kontratë me pingpongistin anglez Chris Doran. (Salla e Pingpongut në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, ora 14:00)