06 Prill 2020

YouTube feston 5-vjetorin

SHBA, 23 prill - YouTube feston 5-vjetorin e videos së parë të shkarkuar në një sajt, i cili që atëherë është bërë propaganduesi më i famshëm i videove online. Më 23 prill, Jawed Karim – themelues i YouTube-it – kishte shkarkuar videon e quajtur “Unë në kopshtin zoologjik”, duke nxitur kështu senzacion në internet.

Klipi 19-sekondash ishte filmuar në kopshtin zoologjik në San Diego dhe paraqiste elefantët dhe një dhi shumë të zëshme pranë Karimit të nevrikosur.

Tani, më shumë se një miliard video publikohen çdo ditë nga përdoruesit në mbarë botën dhe faqja është në pronësi të Google-it.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Prill 2020

- Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRrE) mban seancën e dytë me radhë. (Zyrat e ZRrE-së, ora 10:00)

- Përfaqësues të AAK-së mbajnë konferencë për medie rreth situatës emergjente në ekonomi si pasojë e pandemisë së Coronavirusit. (Selia e AAK-së, ora 13:00)