07 Dhjetor 2021

Seria e Samsung Galaxy Note20 e disponueshme në Kosovë

Prishtinë, 21 gusht - Për kënaqësinë e të gjithë fansave të inovacionit dhe telefonave më të mirë inteligjentë, pajisjet e reja Samsung Note20 do të mbërrijnë sot në tregun kosovar.

Këto janë pajisjet më të fuqishme Note deri më tani - Galaxy Note20 dhe Galaxy Note20 Ultra, qëllimi i të cilave është të sigurojnë një përvojë moderne dhe unike të përdoruesit.

Krijuar për të çuar produktivitetin personal në një nivelin tjetër, seria e Galaxy Note20 ju lejon të merreni me angazhimet private dhe të punës -në çdo kohë, kudo.

Përveç dizajnit mahnitës, këto pajisje janë të pajisura me mjete të dobishme, të tilla si S Pen i avancuar, Samsung Notes, tastierë Book Cover dhe maus Bluetooth-i.

 Më i saktë se kurrë më parë, S Pen i ri lejon përdoruesit të mbajnë shënim idetë në mënyrën më të mirë, në momentet e frymëzimit.

Për të krijuar kujtime të momenteve  të bukura dhe për të siguruar fotografitë më të pastra dhe më të mira, seria e re Note20 vjen me tre kamera. 

Galaxy Note 20 Ultra është i pajisur me një kamera me kënd ultra të gjerë 12 MP, kamera me kënd me gjerësi 12 MP dhe kamera telefoto 64 MP, ndërsa Galaxy Note20 Ultra vjen me një kamera me kënd ultra të gjerë 12 MP, kamera me kënd të gjerë 108 MP dhe kamera telefoto 12 MP .

“Së fundmi Samsung prezantoi pesë pajisje të ekosistemit Galaxy të dizajnuara për punë dhe argëtim dhe ajo që na bën veçanërisht të lumtur është lançimi i serive Galaxy Note20. Këto pajisje funksionojnë në mënyrë perfekte së bashku për ta bërë më të lehtë jetën tonë të përditshme, të punojmë më shpejt dhe me efikasitet, dhe në fund të fundit na lënë më shumë kohë për të dashurit."

"Ato janë gjithashtu një shembull i një teknologjie të jashtëzakonshme që funksionon si një kompjuter dhe ofron një përvojë të vërtetë të lojërave, "tha Pavle Zobundžija, Drejtor i Komunikimeve në Samsung Electronics Adriatic.

Seria e re Galaxy NOTE20 është krijuar për të përmbushur nevojat specifike të tregut të sotëm të smartphone-ve falë një eksperience superiore të ekranit, kamerës dhe lojrave.

Zgjidhni të preferuarin tuaj midis pajisjeve Galaxy NOTE20. Modelet Note20 janë në dispozicion në ngjyrat  bronz mistik, e gjelbër mistike, gri mistike me një çmim të sugjeruar me pakicë prej 1.039 euro dhe Galaxy Note20 Ultra 5G modelet në bronz mistike, i zi mistik, i bardhë mistik me një çmim të rekomanduar me pakicë prej 1.299 euro.

Me serinë e re Galaxy Note20, nesër do të fillojnë shitjet e tabletave të rinj Samsung Galaxy Tab S7 dhe S7 +, si dhe kufjet inovative pa tel Galaxy Buds Live, të cilat plotësojnë në mënyrë të përkryer serinë e re të telefonave inteligjentë Note. Më shumë informacion në lidhje me serinë Note20 mund të gjeni këtu.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 dhjetor 2021 - Zyra e Rregullatorit për Energji organizon konferencën për integrimin e tregut të energjisë elektrike. (Hotel “Swiss Diamond”, ora 9:00)

-  Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal shqyrton në parim i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që kanë të bëjnë me racionalizimin dhe vendosjen e vijave llogaridhënëse të Agjencive të Pavarura. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 10:00)

- Mbahet ceremonia inauguruese e pranim dorëzimit të detyrës së Kryetarit të Prishtinës ku edhe do të bëhet betimi dhe nënshkrimi i deklaratës solemne për marrjen e detyrës së Kryetarit të ri të Komunës së Prishtinës, Përparim Rama si dhe betimi i anëtarëve të ri të Kuvendit të Komunës së Prishtinës. (Salla e Kuvendit të Komunës së Prishtinës, ora 10:00)

- Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku raporton para Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, KulturÑ‘, Rini dhe Sport. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)

- Lëvizja FOL në partneritet me Misionin e Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë bën lansimin e Raportit “Pajisjet elektronike: fokusi në parandalimin e rasteve të dhunës në familje”. (Hotel Emerald, ora 10:00)

-  Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjit mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2022. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komuna e Rahovecit organizon shënimin e Ditës së Bibliotekës Komunale “Sulejman Krasniqi”. (Salla e Kuvendit të Komunës së Rahovecit, ora 11:00)

- Me rastin e Ditës së Bibliotekës Komunale “Sulejman Krasniqi” udhëheqes të Komunës së Rahovecit vizitojn shkollën e mesme të lartë  "Heronjtë e Kosovës" në Hoçë të Vogel. (Fshati Hoçë, ora 11:00)

- Qendra për Informim, Kritikë dhe Aksion së bashku me disa organizata të tjera feministe organizon aksion simbolik lidhur me aktgjykimin seksist të Gjykatës Themelore në Gjilan që shfajësoi pesë burra të akuzuar për përdhunim në grup të një vajze 19 vjeçare në vitin 2012. (Para Këshillit Gjyqësor të Kosovës, ora 12:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti mban dëgjim publik për Pakon e projektligjeve të pronësisë industriale si Projektligji për topografitë e gjysmëpërçuesve; Projektligji për dizajnin industrial, si dhe projektligji për patentat. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 13:00)

- Komisioni për Bujqësi, Pylltari, zhvillim Rural, Mjedis e planifikim hapësinor dhe Infrastrukturë shqyrton Projektligjin për Odat e Arkitektëve dhe Inxhinierëve në fushën e ndërtimit dhe  planin e performancës për vitin 2022 nga Agjencia për menaxhimin e komplekseve memoriale të Kosovës (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 13:00)