06 Prill 2020

Samsung prezentoi celularin e parë me ekran 3D

SHBA, 10 maj - Vetëm koha ishte në pyetje, kur Samsung do ta realizonte atë që të gjithë e pritnin.

U prezentua celulari i parë me ekran tre dimenzional, për të cilin nuk duhen syza të veçanta për përdorim, përdoruesit munden ta kyçin dhe ta çkuçin qasjen tre dimenzionale vetem me një buton special.

Modeli W960 AMOLED 3D për fillim do të jetë në shitje vetëm për tregun e Koresë së Jugut.

Celulari ka AMOLED ekran me prekje, me madhësi prej 3.2 inç dhe WQVGA rezulucion, kamera është 3.2 Megapixel, ka DMB-T TV tuner për stacionet e radios, Bluetooth dhe slot për microSD kartelë memorie. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Prill 2020

- Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRrE) mban seancën e dytë me radhë. (Zyrat e ZRrE-së, ora 10:00)

- Përfaqësues të AAK-së mbajnë konferencë për medie rreth situatës emergjente në ekonomi si pasojë e pandemisë së Coronavirusit. (Selia e AAK-së, ora 13:00)