24 Tetor 2020

Microsoft do të mbyllë dyqanet fizike të shitjes me pakicë

New York, 29 qershor - "Microsoft"-i ka njoftuar ndryshime strategjike në shitjen me pakicë, duke përfshirë mbylljen e dyqaneve të veta fizike.

Sipas kompanisë, anëtarët e ekipit të tij të shitjes me pakicë "do të vazhdojnë t'u shërbejnë klientëve nga objektet e kompanisë 'Microsoft' dhe t'u ofrojnë shitje, trajnim dhe përkrahje nga largësia."

Kompania gjithashtu zotohet të vazhdojë investimin në dyqanet digjitale në "Microsoft.com" dhe dyqanet në "Xbox" dhe "Windows", "duke u shërbyer mbi 1.2 miliardë vetave çdo muaj në 190 tregje".

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Tetor 2020

- Federata e Futbollit e Kosovës rifillon fazen finale te projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në fshatin Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës organizon kampionatet individuale për U21/e (1999), dhe Veteran. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

 

- Komisioni Zgjedhor i Kosovës mban mbledhje e radhes. (Ndërtesa e KQZ-së, ora 10:30)