03 Prill 2020

Teknologji

Investim 10 milionë dollarë në kompaninë Solaborate

Los Anxhelos, 4 shkurt - Kompania Solaborate, platform gjithëpërfshirse e Audio dhe Video komunikimit sot ka bërë të ditur investimin e fondeve Series A prej 10 milionë dollarëve dhe nënshkrimin e marrëveshjes globale tregtare me kompaninë EPOS, e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Prill 2020

- Banka Qendrore e Republikës së Kosovës mban konferencën për shtyp për zhvillimet në sektorin financiar pas paraqitjes së Pandemisë Covid 19. (Ndërtesa e BQK-së, ora 11:00)

- Kompanitë Rajonale e largimit dhe grumbullimit te Mbeturinave mban konferencë për medie (Zyret e Kompanisë “Pastrimi", ora 12:00)

- Kompania Rajonale e Ujësjellësit 'Prishtina' të bëjë pastrimin e rezervuarit të ujit në objektin prodhues Kroni në komunën e Fushë Kosovës.

 

- Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia e PDK-së në Prishtinë, ora 15:00)