28 Shkurt 2021

Teknologji

Interneti deri në 2014 do të rritet katër herë

Paris, 17 korrik - Internet qarkullimi global deri në vitin 2014 do të shënojë rritje për të paktën katër herë edhe atë në më shumë se 3/4 zetabajtë që është për 10 herë më shumë nga sasia e web... Lexo

NASA krijon hartën 3D të marsit

Florida, 15 korrik - Qëndra e studimeve Ames në NASA ka përfunduar hartën e parë 3 dimensionale me rezolucion të lartë të planetit Mars. Software që... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 Shkurt 2021

 - Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Kampionatin Individual të Kosovës “Adem Jashari”për Seniorë. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Klubi i Pingpongut “Priping”, nënshkruan kontratë me pingpongistin anglez Chris Doran. (Salla e Pingpongut në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, ora 14:00)