24 Shkurt 2021

Teknologji

Facebook: Risi për butonin “Like”

SHBA, 27 korrik - Lirishtë mund të themi se nuk ka asnjë përdorues i rrjetit social Facebook që nuk di apo nuk e përdorë butonin “Like”. Ky buton ju mundëson që gjërat që i pëlqeni apo ju interesojnë ti ndani me... Lexo

Microsoft Windows XP deri në 2020

SHBA, 27 korrik - Ndoshta “Windows XP” është i vdekur, por “Windows XP” do të jetojë përgjithmonë! Siç tha “Microsoft”, pronarët... Lexo

Viti më i sukseshëm i kompanis Microsoft

SHBA, 25 korrik - Vetëm disa ditë pasi Apple publikoi se kompania kishte arritur të ardhura rekorde, Microsoft gjithashtu publikoi rezultatet e saja rekorde, para se gjithash duke... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Shkurt 2021

- Mbahet ceremonia e shpërndarjes së çertifikatave të auditorëve të energjisë. (Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit, ora 10:00)

- Agjencia e Kosovës për Akreditim dhe Projekti për Arsim të Lartë, Hulumtim dhe Shkencat e Aplikuara Plus bën prezentimin e Manualit për Ekspert të mbështetur nga HERAS Plus. (Hotel Sirius, ora 10:00)

- Mbahet seanca për shqyrtimin e ankeses per rritjen e denimit për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit. (Gjykata e Apelit, ora 10:15)

- Pasi që në SHBA u shënua një moment historik i zymtë dhe i matur, ku u përkujtuan më shumë se 500.000 vdekje nga COVID-19 në këtë shtet, shoqata "Miqtë e Amerikës", me qëllim të solidarizimit me popullin e institucionet amerikane  do ta ulë në gjysëm shtizë flamurin amerikan dhe do të ndez qirinjë në nderim të të vdekurve. (Tek shtatorja e Presidentit Bill Clinton në Prishtinë, ora 11:00)

- Mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes së rastit ndaj krerëve të veteranëve të luftës së UÇK-së Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. (Gjykata Speciale në Hagë,ora  11:00)

 

- Ministri në detyrë të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa mban konferencë për shtyp. (Ambientet e Ministrisë së Bujqësisë, ora 15:30)