04 Prill 2020

Teknologji

Adobe hedh në treg Creative Suit 5

SHBA, 16 prill - Adobe njofton hedhjen në treg të Creative Suite 5, i cili përfshin versionet e rinj të programeve profesionalë, si Photoshop, InDesign dhe Dreamweaver. Paketa e plotë, e quajtur Master Collection (Koleksioni Mjeshtëror), do të kushtojë... Lexo

Facebook vendos masa sigurie

SHBA, 16 prill - Zgjerimi i rrjetit Facebook dhe shqetësimet e klientëve për cënimin e privatësisë apo etikës, është bërë shkak që kompania... Lexo

Opera Mini në iPhone

SHBA, 14 prill - Pronarët e iPhone gjatë ditës së sotme më në fund do të mund të instalojnë shfletuesin Opera në pajisjen e tyre të adhuruar. Pas... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Prill 2020

- Me iniciativë të kryetarit Lutfi Haziri mbahet takimi i kryetarëve të komunave të Agjencionit për Zhvillim Rajonal - Lindje më qëllim ndarjen e përvojave me qëllim të parandalimit të përhapjes së Covid-19. (Qendra Operative Emergjente e cila ndodhet në qendrën e studentëve, përkatësisht te kampusi i shkollave të mesme, ora 11:00)