24 Tetor 2020

Zlatan Ibrahimovic mund të largohet nga Milan

Milano, 4 mars - Zlatan Ibrahimovic mund të largohet nga Milan në fund të sezonit.

‘Calciomercato’ raporton se sulmuesi suedez mund të ndryshojë ambient pas përfundimit të këtij sezoni.

Agjenti i tij, Mino Raiola, do të përpiqet t’i sigurojë një lëvizje tjetër Ibras, shkaku i ndryshimeve të mëdha që po ndodhin te Milan.

Drejtori i Milanit, Zvonimir Boban tashmë është larguar nga klubi, me Paolo Maldinin dhe Federic Massara të vendosur të ndjekin rrugën e tij.

Ibrahimovic i është bashkuar Milanit në afatin kalimtar të janarit, dhe në shtatë paraqitje ka shënuar dy gola.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Tetor 2020

- Federata e Futbollit e Kosovës rifillon fazen finale te projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në fshatin Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës organizon kampionatet individuale për U21/e (1999), dhe Veteran. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)