04 Korrik 2020

United, gati super-oferta për Kumbullan

Manchester, 5 shkurt - Marash Kumbulla ishte një nga emrat më të lakuar në këtë merkato dimri dhe kështu pritet të jetë edhe në verë.

Për qendërmbrojtësin kuqezi do të dëgjojmë shumë deri në ditët e fundit në një kohë kur interesimi për të është i madh.

Inter ka bërë hapa përpara duke vendosur kontakte zyrtare me përfaqësuesit e lojtarit ndërsa nga ana tjetër Napoli ka gjetur prej kohësh akordin me Verona: 20 milion euro kesh plus 4 të tjerë në formë bonusesh.

Mes Inter dhe Napolit, sëfundmi në mes është futur edhe Manchester United, skuadër e cila e ndjek prej kohësh mbrojtësin kuqezi. Përfaqësues të ekipit britanik kanë qenë të pranishëm në “San Siro” të dielën e shkuar ku kanë ndjekur nga pranë Kumbullën në sfidën kundër Milan.

“Djajtë e kuq” morën konfirmimin e radhës nga Kumbulla dhe janë të gatshëm të hidhen në aksion, sigurisht me një ofertë më të mirën për Veronan, 25 deri në 30 milion euro.

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Korrik 2020

- Shoqata "Miqtë e Amerikës", do të organizojë aktivitet në nderim të 4 korrikut - Dita e Pavarësisë së SHBA ku aktiviteti fillon me pastrimin e sheshit Bill Clinton nga zjarrfikësat e Prishtinës. (Sheshit Bill Clinton, ora 10:00)

- Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi do të bëjë shenjëzimin e shtigjeve të biçikletave në hyrje të Fushë-Kosovës, te rrethi i kazermës “Adem Jashari”, bashkë me grupin e çiklistëve “Marakli t’biçikletave”. (Parkingu i Ministrisë së Infrastrukturës, ora 10:00)

- Në nderim të 4 korrikut - Dita e Pavarësisë së SHBA pjestarët e Qendrës së Mjekësisë Urgjente të Prishtinë do ta ngrisin flamurin. (Sheshi Bill Clinton, ora 11:00)
 
- Kryeministri merr pjesë në fillmin e fushatë së korrje shirjeve në Kosovë. (Zona Industriale në fshatin Shirokë, Komuna e Suharekës, ora 14:00)