18 Tetor 2019

Totti jep dorëheqje nga roli i tij si drejtor "Roma"

Romë, 18 qershor - Legjenda e "Romës" Francesco Totti ka dhënë dorëheqjen nga roli i tij si drejtor, duke i dhënë fund lidhjes 30-vjeçare me klubin.

42-vjeçari thotë se ai kurrë nuk ishte përfshirë në vendimmarrjen e vërtetë në klub.

"Kurrë nuk pata rastin të shprehem. Ata kurrë nuk më përfshinë në ndonjë projekt teknik. Në vitin e parë kjo mund të ndodhë."

"Në të dytin e kuptova se çfarë dëshiroja të bëja dhe ne kurrë nuk u mblodhëm bashkë, nuk e ndihmuam njëri-tjetrin, edhe sepse ata i dinin synimet e mia, dëshirën time për t'i dhënë shumë këtij ekipi dhe këtij klubi. Por, të jem i sinqertë, ata kurrë nuk e donin këtë."

Totti e kaloi të gjithë karrierën e tij profesionale te "Roma" dhe u tërhoq në vitin 2017.

Ai njoftohet se kishte marrëdhënie të këqija me pronarët amerikanë të klubit.

"Roma" u rendit e gjashta në sezonin e fundit dhe nuk arriti të kualifikohet për në Ligën e Kampionëve.

Ikja e Tottit pason atë të ish-shokut të ekipit Daniele de Rossi, i cili u largua nga klubi në fund të sezonit të kaluar pas 18 vjetësh.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 tetor 2019

- Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj pret në takim një delegacion të nivelit të lartë nga MCC, kryesuar nga znj. Caroline T. Nguyen, Drejtoreshë Menaxhuese e MCC për Evropë, Azi, Pacifik dhe Amerikë Latine, me këtë rast, do të nënshkruaj amandamentimin e Marrëveshjes CDF. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00)

- Me rastin e shënimit të Ditës së Bashkimit Evropian Kundër Trafikimit me Njerëz dhe njëkohësisht hapjes së fushatës Kundër Trafikimit me Njerëz, Ministria e Punëve të Brendshme organizon konferencë për media. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 10:00)

- Komuna e Rahovecit mban mbledhjen e dhjetë te rregullt e Komiteti për Politik dhe Financa. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Rahovecit, ora 10:00)

- Agjencia për Arsim dhe Aftësim Profesional dhe Arsim për të Rritur organiozn aktivitetin e shënimit të themelimit të qendrës për karrierë në SHMLT ,,11 Marsi” në Prizren. (Objekti i SHMLT ,,11 Marsi” në Prizren, ora 10:30)

- Komisioni i Pavarur i Mediave do të mbajë konferencë për media në lidhje me prezantimin e  “Raportit të monitorimit të  Ofrueseve të Shërbimeve Mediale Audio-vizuele  gjatë fushatës për zgjedhjet e parakohshme 2019”.  (Zyra e KPM-së, qyteza Pejton, ora 12:00)

- Galeria Qahili organizon hapjen e ekspozitës "20" të Mentor Avdilit. (Galeria Qahili, ora 20:20)