10 Prill 2021

Tebas i rekomandon Messi të qëndrojë në Barcelonë

Barcelonë, 25 mars - Presidenti i La Liga-s, Javier Tebas i rekomandoi futbollistit argjentinas Lionel Messi të qëndrojë në Barcelonë, kontrata e të cilit do të përfundojë në fund të sezonit.

Tebas, në deklaratën e tij për mediat në një aktivitet që mori pjesë ne qytetin Malaga tha se "Të isha këshilltari i Messit, i kisha thënë të bëjë gjithçka që është e mundur të qëndrojë në Barcelonë".

"Shpresoj që Messi të qëndrojë. Futbollisti më i mirë i historisë së futbollit", tha Tebas duke shtuar se:

"Nëse i mendon vitet e fundit të tij në futboll duhet të qëndrojë në Barcelonë. Filloi në Barcelonë dhe këtu duhet të vazhdojë. Do të humbte vlerën e markës nëse do të shkonte në Paris Saint Germain ose Manchester City".

Ai tha se La Liga nuk duhet të jetë e lidhur vetëm me një futbollist. "Konkurrenca varet nga klubet dhe skuadrat e tyre. Kur Neymar dhe Ronaldo shkuan nuk pashë se ligat e Francës ose Italisë u bënë më të mirat në Evropë. Ligat nuk janë të lidhur me futbollistët. Vetëm një futbollist nuk ndryshon rrjedhën e ligës", tha ai.

Kreu i La Liga-s tha se në varësi të pandemisë në fund të muajit prill ose fillim të majit mund të vijë në rend dite pranimi i tifozëve në stadiume.

Sipas tij, për shkak të COVID-19, La Liga ka pësuar një humbje të madhe ekonomike. "Humbjet tona neto janë 1 miliard euro dhe ne shumë pak mërzitemi se sa duhet për këtë", u shpreh Tebas.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 Prill 2021

- Ervehe Gashi, Prokurore e Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore në Prizren mban konferencë për media, në të cilën do ta shpalosi të vërtetën, mbi gjithë manipulimrt e transmetuar ne emisionin “KallxoPërnime”.   (Hotel Sirius, ora 11:00)  

- Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) mban konferencë për medie me temë: “Disa nga veprimet më urgjente për Qeverinë Kurti II”. (Hotel Sirius, ora 11:00)

- Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga AAK-ja, Shemsedin Dreshaj, mban konferencë për medie, me temën: “Menaxhimi i pandemisë dhe vaksinat”. (Selia Qendrore e AAK-së, ora 12:00)