26 Shtator 2020

Sulmuesi i Chelsea-t me koronavirus, klubi në karantinë

Londër,13 mars - Premier League ishte liga e vetme nga të mëdhatë e Europës, që vijonte aktivitetin pavarësisht përhapjes me shpejtësi të koronavirusit, por duket se tani ka ardhur momenti që edhe Federata Angleze të dorëzohet dhe të ndërpresë zhvillimin e ndeshjeve.

Kjo pasi është identifikuar futbollisti i parë i Premier League, i prekur nga koronavirusi dhe bëhet fjalë për sulmuesin e ri të Chelsea-t, Callum Hudson-Odoi, i cili vetëm dje u është nënshtruar analizave dhe ka rezultuar pozitiv.

Lajmin e ka dhënë vetë klubi londinez nëpërmjet një komunikate zyrtare, ku ndër të tjera shtoi se tashmë në karantinë do të futen të gjithë futbollistët dhe pjesa më e madhe e stafit të trajnerëve e punonjësve të tjerë.

Kujtojmë që mbrëmjen e djeshme ishte Arsenali që njoftoi se trajneri Mikel Arteta kishte rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit dhe se e gjithë skuadra e “topçinjve” do të duhej të futej në karantinë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2020

- Partia Socialdemokrate do të mbaj një aktivitet afër bankës "Pro Credit Bank". (Përballë rektoratit të UP-së, lagjia "Tre Sheshirat", ora 13:00)

- Platforma Bashkë-krijuese GërrGërr organizon ditën e dytë të programit, “Kuzhina Anasjelltas”. (Kino Bahçe, te Lumbardhi në Prizren, ora 18:00)

- Mbahet nata e dytë e edicionit të festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, ora 18:30)