09 Mars 2021

Sot mbahet Turneu i streetballit "Prishtina Streetball 2020"

Prishtinë, 25 tetor - Ketë vit në edicionin e 22 me radhë Sport4all vazhdon traditën e streetballit rrugor edhe përkunder vështersive dhe pandemisë në vend.

Sot në Amfiteatrin e Pishinës së Gërmisë do të mbahet Turneu i streetballit "Prishtina Streetball 2020".

Turneu do të përfshin në vete gjitha grupmoshat si Senior - Junior - Pioner - Kadet, grupi më i vogël i cili përbehet prej djem e vajza nga  8 deri 10 vjeq!

Për shkak të pandemisë me Covid 19 pjesëmarrja e ekipeve ka qenë e limituar gjithsej janë përzgjedhur 12 ekipe.

Sport4all do të marrë të gjitha masat anti Covid të përshkruara nga Instituti Kombëtar e Ministria e Shëndetësisë.    

Qëllimi i organizimit edhe ketë vit i turneut me moton "Beso" është socializimi në mes garuesve pastaj shoqërimi e masovizimi i kësaj dicipline sportive me karakter rekracional .

Përfshirja e sa me shumë garuesve te të gjitha moshave me të vëtmin qëllim …aktivitet sportiv i shoqëruar me muzikë të mirë ritmike dhe me shperblime të ndryshme  të cilat do mbesin kujtim terë jetën.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Mars 2021 - Institucioni i Avokatit të Popullit organizon një tryezë diskutimi në lidhje me publikimin e dy raporteve me rekomandime në të cilën do të merr pjesë edhe Presidentja Vjosa Osmani. (Hotel International Prishtina në Veternik, ora 9:30)

- Oda e Mjekëve ndan mirënjohje përkujtimore për mjekët që janë ndarë nga jeta gjatë vitit 2020 dhe  institucionet shëndetësore mbështetëse të rajonit të Prishtinës, për kontributin e dhënë në luftën kundër pandemisë. (Qendra e Telemjekësisë në QKUK, ora 10:00)

- Programi për Drejtësi Komerciale në bashkëpunim me Innovation Centre Kosovo, organizojnë diskutim rreth ngritjes të vetëdijes për bizneset fillestare të sapo themeluara dhe sipërmarrësit e rinj me fokus në drejtësinë komerciale, pjesa e sistemit të drejtësisë që siguron çasjen e bizneseve në drejtësi. (Innovation Centre Kosovo -https://www.facebook.com/ickosovo, ora 10:00)

- Mbahet ceremonia e zbarkimit të kontingjentit të Forcës së Sigurisë të Kosovës në misionin e parë paqësorë jashtë vendit në të cilën do të merr pjesë Presidentja Vjosa Osmani dhe Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti. (Salla e sporteve në kazermën ''Adem Jashari'', ora 10:45)   

- Partia Liberale Egjiptiane dorëzon ankesë në Gjykatën Supreme për anulimin edhe të pesë vendvotimeve tjera. (Gjykata Supreme e Kosovës, ora 11:00)