15 Prill 2021

Sfida Bajern - Mançester

Bajern, 21 mars - Sfida Bajern-Mançester, cilësohet si përballja më e fortë e çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve, prej historisë që kanë dy klubet.

“Është një short i vështirë, por mjaft interesant”, deklaroi Karl-Hainc Rumenige, presidenti i gjermanëve.

“Mançesteri është një prej skuadrave më të forta në qarkullim, ata cilësohen si favoritë, por kjo është pjesë e lojës: të japësh maksimumin për të mundur favoritët. Nëse dëshirojmë të kualifikohemi duhet të japim më të mirën, ndoshta edhe më tepër”.

Ndërkohë, edhe Sër Aleks Ferguson e ka vlerësuar kundërshtarin e ardhshëm në Champions.

Trajneri i Junajtid deklaroi: “Historia e ndeshjeve të mëparshme tregon se na pret një përballje e vështirë. Mendoj se do të krijohet një atmosferë e jashtëzakonshme. Shpresoj t’i kemi të gjithë lojtarët në dispozicion, në këtë mënyrë do të kemi shanse të mira për t’u kualifikuar”.

Kalendari

Ngjarjet e datës 15 Prill 2021 - Handikos dhe The Balkan Forum tashmë kanë nisur kampanjën ‘Thuaj Jo Qeseve të Plastikës’  përmes një aktiviteti simbolik zyrtarisht do të prezantojmë strajcat e ri-përdorshme të punuara tash e disa muaj nga personat me aftësi të kufizuara. (Sheshi ‘Skënderbeu’ dhe ‘Nënë Tereza’, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhes. (Platforma Zoom, ora 10:00)

- Mbahet seanca gjyqësore kundër të pandehurit Agim Hamdija për vepren penale 'Organizimi i skemave piramidale'. (Gjykata Themelore në Ferizaj, ora 10:00)

- Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim nis shpërndarjen e pakove ushqimore dhe higjienike për familjet në nevojë, me rastin e muajit të Ramazanit. (Qendra për Promovimin e Drejtave të Grave në Drenas, ora 10:30)

- Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapsinor dhe Infrastrukturës  Hysen Durmishi do të mbajë konferencë per media. (Objekti i MMPHI-së, salla B201, oa ora 10:30,

- Kryeministri Albin Kurti dhe ministrja e Ekonomisë dhe Ambientit, Artane Rizvanolli, vizitojnë ekipin e kampanjës 'Thuaj jo Qeseve të Plastikës'. (sheshi ‘Skënderbeu’ , ora 12:00)

- Pronarët e sallave të dasmave mbajnë takim lidhur me masat anti-Covid. (Golden Imperial në Veternik, ora 14:00)

- Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim nis shpërndarjen e pakove ushqimore dhe higjienike për familjet në nevojë, me rastin e muajit të Ramazanit. (Palestra Sportive “Tota” në Vushtrri, ora 14:30)