18 Tetor 2021

Real Madrid rinovon kontratën me Benzema-n

Madrid, 20 gusht - Klui spanjoll Real Madrid ka nënshkruar një kontratë të re me yllin francez, Karim Benzema.

Në një njoftim nga klubi i Madridit thuhet se me futbollistin 33-vjeçar është nënshkruar një marrëveshje dy-vjeçare.

Benzema, i cili u transferua në Real Madrid në vitin 2009 nga Olympique Lyon, në 560 ndeshje në të gjitha turnetë shënoi 281 gola.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 Tetor 2021

 - Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve dhe Auditorja e Përgjithshme e ZKA-së raportojnë para Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike lidhur me shqyrtimin e Raportit Vjetor të Auditimit për vitin 2020. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 10:00)

- Fondacioni Kosovar Trashëgimia Kulturore pa Kufij, CHwB Kosova organizon Ilucidare Playground: “Guralec: Moving Rocks” dhe Konferencën “Përtej mureve dhe bindjeve”. Kinema Jusuf Gërvalla në Pejë