24 Mars 2019

Real Madrid interesohet për mesfushorin e Lacios

Madrid, 24 shkurt - Lacio është në qendër të vëmendjen së futbollit evropian, jo vetëm për rezultatet e saj shumë të mira në Europa League dhe Serie A, por edhe për klasin e disa prej futbollistëve të kësaj skuadre.

Dhe pas largimit me parametra zero, të holandezit De Vrij, për shkak të mosarritjes së marrëveshjes për rinovim, skuadra bardhekaltër rrezikon të humbasë edhe yllin e ri të saj, Milinkoviç-Saviç.

Mesfushori serb ka hyrë në radarët e Real Madrid dhe sipas asaj që shkruan ‘Marca’, klubi madrilen ka  përgatitur një skuadër emisarësh që e ndjek 22-vjeçarin në çdo ndeshje.

Milinkoviç-Saviç ka shpërthyer që sezonin e shkuar dhe Lotito refuzoi 70 milionë euro për ta shitur në gusht. Futbollisti pëlqehet nga Barcelona, Chelsea, Bayern Munchen, Juventus dhe PSG, ndërkohë që futja në garë edhe Real Madrid nuk bën gjë tjetër vetëm se rrit vlerën e tij në garën që do të ofrojë merkato e verës së ardhshme.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 mars 2019

- Kryeministri Ramush Haradinaj në kuadër të manifestimit qendror “Epopeja e Dukagjinit”, bënë homazhe në Kompleksin Memorial në Gllogjan. (Gllogjan, ora 10:00)

- Në 20 vjetorin e rënies së atdhetarëve Prof. Latif Berisha dhe Agim Hajrizi, Kryesia e LDK-së bashkë me Kryetarin e Degës së LDK-së në Mitrovicë, Safet Kamberi dhe struktura të degës, bëjnë homazhe te varri i Prof. Latif Berisha. (Fshati Smrekonic, ora 11:00)

- Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, merr pjesë në manifestimin shtetëror “Epopeja e UÇK-së në Dukagjin”. (Gllogjan, ora 12:00)

- Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në tubimin qendror në përkujtim të Betejës së Gllogjanit dhe të gjithë dëshmorëve dhe të rënëve për liri. (Gllogjan, ora 12:00)