04 Korrik 2020

Real Madrid blen Ferland Mendy

Madrid, 13 qershor - Pas blerjes së Hazard, Joviç dhe Militao, Real Madrid ka blerë edhe mbrojtësin e majtë Ferland Mendy.

Mendy ka qenë një dëshirë e Zidane që kur ai ishte në Real Madrid më herët, ndërsa tani Perez ia plotësoi dëshirën.

Real Madrid arriti marrëveshjen për blerjen e Mendy për 48 milion euro me një bonus prej 5 milion eurosh.

Mendy ka nënshkruan një marrëveshje deri në vitin 2025. Francezi shikohet si pasardhës i Marcelos.

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Korrik 2020

- Shoqata "Miqtë e Amerikës", do të organizojë aktivitet në nderim të 4 korrikut - Dita e Pavarësisë së SHBA ku aktiviteti fillon me pastrimin e sheshit Bill Clinton nga zjarrfikësat e Prishtinës. (Sheshit Bill Clinton, ora 10:00)

- Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi do të bëjë shenjëzimin e shtigjeve të biçikletave në hyrje të Fushë-Kosovës, te rrethi i kazermës “Adem Jashari”, bashkë me grupin e çiklistëve “Marakli t’biçikletave”. (Parkingu i Ministrisë së Infrastrukturës, ora 10:00)

- Në nderim të 4 korrikut - Dita e Pavarësisë së SHBA pjestarët e Qendrës së Mjekësisë Urgjente të Prishtinë do ta ngrisin flamurin. (Sheshi Bill Clinton, ora 11:00)
 
- Kryeministri merr pjesë në fillmin e fushatë së korrje shirjeve në Kosovë. (Zona Industriale në fshatin Shirokë, Komuna e Suharekës, ora 14:00)