19 Shkurt 2018

PSG kërkon të transferoj Coutinhon

Paris, 31 nëntor - Paris Saint German (PSG) nuk ka ndër mend që të ndalet, e pasi mori Neymar dhe Mbappe për shifra realisht të frikshme, ka hedhur sytë nga Philippe Coutinho.

Sipas televizionet transalpin “Telefoot”, drejtori sportiv i PSG, Antero Henrique dhe agjenti i Coutinho, Kia Joorabchian janë takuar në Londër.

Sipas të njëjtit burim, ata kanë hedhur bazar për një transferim të mundshëm të lojtarit në të ardhmen.

Por, transferimi i brazilianit të Liverpool, që nuk mendohet të ndodhë para verës së ardhshme, nuk do të jetë aq i lehtë për francezët.

25-vjeçari është në krye të listës së Barcelonës për të mbushur boshllëkun e madh të krijuar nga largimi i Neymar.

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Shkurt 2018  - Pjesëmarrësit e konferencës Ndërkombëtare e Pan Europa-Kosova zhvillojnë një vizitë në Katedralën e re “Nëna Terezë”. (Objekti i Katedralës, ora 10:00)

- Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim Bruno Questel, përfaqësues zyrtar i Presidentit të Francës, Emmanuel Macron. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 11:00 - vetëm pamje)

- Presidenti Thaçi pret në takim ministrin e Punëve te Jashtme te Bangladeshit , Shahriar Alam. (Kabineti i presidentit, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyrët e Lëvizjes Vetëvendosje, ora 12:00)

- Ndihmës Administratorin e USAID-it për Evropë dhe Evroazi, Brock Bierma takohet me Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. (Zyra e Presidentit, ora 15:00 - vetëm pamje)

- Shkrimtari Stan Lee i njohur edhe si zevendes president dhe publicist i kompanisë Marvel dhe i cili eshte bashkëkrijues i heronjve të filmave, Spider-Man, Hulk, Doctor Strange, Fantastic Four, Iron Man, Thor, Daredevil, etj, kesaj radhe vjen me tregimin mbi heroin e ri T’Challa si mbret dhe Panterë e Zezë ne filmin “Black Panther” -aksion, aventurë, fantastiko-shkencor. (Kino ABC, ora 15:15)

- Presidenti Thaçi pret në takim Senatorin Ron Johnson. (Kabineti i presidentit, ora 16:00)

- Kryeministri Ramush Haradinaj pret senatorin amerikan Ron Johnson. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 16:45 - vetëm pamje, ndryshim orari, ora 14:30)