19 Shkurt 2018

PSG dhe Inter në gjurmët e talentit shqiptar, Enis Bardhi

Paris, 3 nëntor - Enis Bardhi, mesfushori me origjinë shqiptare që luan për skuadrën e Levantes në kampionatin spanjoll, ka deklaruar se dy klube të mëdha, si Inter dhe PSG, janë interesuar për të marrë shërbimet e tij. 

“Kam dëgjuar që këto dy skuadra kanë lëshuar sinjale në drejtimin tim, por unë për momentin jam i përqendruar vetëm te skuadra ime dhe dua të bëj maksimumin këtu."

"Personalisht mendoj se mund të luaj në çdo kampionat të fortë në botë, por më shumë më tëheqr Premier League”, ka thënë 22 vjeçari që ka zgjedhur të luajë për kombëtaren e Maqedonisë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Shkurt 2018  - Pjesëmarrësit e konferencës Ndërkombëtare e Pan Europa-Kosova zhvillojnë një vizitë në Katedralën e re “Nëna Terezë”. (Objekti i Katedralës, ora 10:00)

- Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim Bruno Questel, përfaqësues zyrtar i Presidentit të Francës, Emmanuel Macron. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 11:00 - vetëm pamje)

- Presidenti Thaçi pret në takim ministrin e Punëve te Jashtme te Bangladeshit , Shahriar Alam. (Kabineti i presidentit, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyrët e Lëvizjes Vetëvendosje, ora 12:00)

- Ndihmës Administratorin e USAID-it për Evropë dhe Evroazi, Brock Bierma takohet me Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. (Zyra e Presidentit, ora 15:00 - vetëm pamje)

- Shkrimtari Stan Lee i njohur edhe si zevendes president dhe publicist i kompanisë Marvel dhe i cili eshte bashkëkrijues i heronjve të filmave, Spider-Man, Hulk, Doctor Strange, Fantastic Four, Iron Man, Thor, Daredevil, etj, kesaj radhe vjen me tregimin mbi heroin e ri T’Challa si mbret dhe Panterë e Zezë ne filmin “Black Panther” -aksion, aventurë, fantastiko-shkencor. (Kino ABC, ora 15:15)

- Presidenti Thaçi pret në takim Senatorin Ron Johnson. (Kabineti i presidentit, ora 16:00)

- Kryeministri Ramush Haradinaj pret senatorin amerikan Ron Johnson. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 16:45 - vetëm pamje, ndryshim orari, ora 14:30)