24 Qershor 2018

Mourinho interesohet për Gareth Bale

Manchester, 7 gusht - Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, nuk ka hequr dorë nga interesi i tij për të marrë sulmuesin e real Madridit, Gareth Bale.

Nesër në Shkup takohen për Superkupën e Evropës Manchester United me Real Madrid.

“Nëse Bale do të luajë nesër, ky do të jetë një sinjal që ai ka objektiv që të vazhdojë me Realin”, theksoi portugezi në një konferencë shtypi, raporton ANSA.

“Por, nëse Bale ndodhet është i gatshëm që të largohet, unë do të pres dhe do të luftoj me trajnerë të tjerë për ta marrë”, është shprehur ai.

Mourinho tha se “është entuziast që të luash ndaj kampionëve të Evropës, është një nder, pasi Real Madridi është një skuadër me histori dhe trofe”.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Qershor 2018

- Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi Inject, organizon tryezën me temë 'Si ta parandalojmë dhunën ekonomike?', ku edhe do të prezantohet Iniciativa për Ndryshimin e Ligjit për Familjen, gjegjësisht saktësimi i dispozitave ligjore në lidhje me ndarjen e pasurisë së përbashkët bashkëshortore. (Hotel Sirius, ora 9:00)

- Mbahet ceremonia e diplomimit të kadetëve të Forcës  së Sigurisë së Kosovës. (Kazerma 'Skënderbeu’, në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes,  në Ferizaj, ora 11:00)

- Zyra e Bashkimit Evropian dhe Ministria e Integrimit Evropian organizojn takimin iniciues për nisjen e programimit të programeve kombëtare për Kosovën, IPA 2019 dhe IPA 2020, të financuara nga Bashkimi Evropian. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P-38, ora 11:00)

- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj e viziton Komunën e Klinës ku do te takohet me Kryetarin Komunës, drejtorët dhe asamblistët. (Objekti i Komunës se Klinës, ora 14:00)

- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj takohet me familjarë  të dëshmorëve, biznese lokale, persona nga fusha e artit, sportit, muzikës, OJQ, etj, të Komunës së Klinës. (Objekti i Komunës se Klinës, ora 15:00)