18 Nëntor 2018

Mourinho do të qëndrojë në United deri në ditën e fundit të kontratës

Manchester, 23 tetor - Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka mohuar informacionet e disa mediave se mund të braktisë bankinën e gjigandit anglez dhe gjatë ditëve në vijim sërish të bëhet trajner i Real Madridit.

“Këtu jam i lumtur, dhe momentalisht mendoj vetëm për Manchester United. Dëshiroj të mbetem deri në ditën e fundit të kontratës, po edhe më gjatë”, tha Mourinho.

Lojtarët e Manchester United, më 23 tetor në Old Trafford, luajnë xhiron e tretë të Ligës së Kampionëve kundër Juventusit, në të cilën Mourinho shpreson se ekipi i tij mund të fitojë dhe të marrë pozitën e liderit nga "Zonja e Vjetër".

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 nëntor 2018

- Për nder të Ditës Botërore për Përkujtimin e Viktimave në Trafikun Rrugor bëhët ndezja e qirinjve në përkujtim të viktimave që kanë humbur jetën në aksidente në trafikun rrugor. Teatri Kombëtar, ora 18:00)