12 Prill 2021

Milani transferon mbrojtësin Mario Yepes

Milano, 26 mars - Sipas raporteve nga Italia, Milani ka arritur të sigurojë shërbimet e mbrojtësit të Chievos, Mario Yepes.

Yepes nga ky transferim do të fitojë 900.000 euro për sezon. Lojtari do të bashkohet me pjesën tjetër të skuadrës kuqezi pas Kampionatit Botëror.

Milani ishte lidhur më parë me një transferim të qendërmbrojtësit të kërkuar nga tërë Evropa, Simon Kjaer.

Kalendari

Ngjarjet e datës 12 Prill 2021

- Agjencia Shtetërore e Arkivave e Kosovës hap Ekspozitën “Vullkani” i Republikës, për nder të 40 Vjetorit të demonstratave të Viti 1981, dhe Ekspozitën “70 Vjet Arkiv”. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 10:00)

- Myftiu Naim Tërnava do të japë mesazhin me rastin e fillimit të muajit të bekuar të Ramazanit. (Selia e Kryesisë së BIRK-ut, ora 11:00)

- Partia Demokratike e Kosovës mban konferencë për media, në oborrin e Kuvendit të Kosovës, hyrja nga sheshi qendror. (Oborri i Kuvendit të Kosovës, hyrja nga sheshi, ora 11:30)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Drejtorisë së Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik, Sevil Limani-Kazaz, do të bëjnë lansimin e projektit “View Point”. (Afërsi të fshatit Jabllanicë, ora 12:00)