20 Tetor 2018

Messi rinovon kontratën me Barcelonën deri në vitin 2021

Barcelonë, 25 nëntor - Lionel Messi më në fund ka nënshkruar të shtunën kontratën e tij të re që e lidh deri në vitin 2021 me FC Barcelonën, bëri të ditur klubi nga Katalonja, pasi e kishte zyrtarizuar akordin që në korrik.

“FC Barcelona dhe lojtari Leo Messi kanë nënshkruar paradite një kontratë të re deri më 30 qershor 2021. Klauzola e lirimit të tij është fiksuar në 700 milionë euro”, shkruan Barcelona në një njoftim shtypi. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 tetor 2018

- Shoqëria Civile e Ferizajt organizon MiniMaratonen 5 km "Vrapo për Tetorin" e cila mbahet për tu sensibilizuar me të gjitha vajzat dhe gratë që janë të prekura me kancer të gjirit, dhe të gjitha mjetet e grumbulluara nga ky event do të dhurohen për shërimin e tyre. (Ferizaj, ora 10:00)

- Dita e tretë e Festivalit të Rakisë vazhdon me punëtorin kreative, pjekja tradicone dhe bashkekohore e rakisë, cilësia dhe shija, krijimi i një brendi të rakisë, krijimi i një tregu të përbashkët. (Etnokompleksit të fshatit Kukaj, ora 12:00)

- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Zyrat e Vetëvendosjes, ora 13:00)