19 Janar 2019

Mbahet turneu ndërkombëtar të Karatesë "Prishtina Open 2018"

Prishtinë, 29 prill - Klubi i Karatesë "Prishtina" - Prishtinë, si një ndër klubet më të vjetra në Kosovë, organizon për herë të parë turneun ndërkombëtar të Karatesë "Prishtina Open 2018".

Ky turne i cili do të mbahet nën patronatin e Kuvendit Komunal "Prishtinë" dhe i cili do të jetë garë zyrtare e Federatës së Karatesë të Kosovës do të mbahet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Në këtë turne pritet të marrin pjesë rreth 500 garues nga Kosova , Shqipëria, Maqedonia, Mal i Zi në të gjitha kategoritë duke filluar nga Grupmosha 7 vjeqare deri tek Seniorët.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 janar 2019

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit me kryetarët e grupeve parlamentare. (Ndërtesa e Kuvendit, salla  C-301, ora 8:30)

- Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim 120 studentë nga Vjena dhe Venediku nga programi i studimeve  “Europian  Master in Human Rights and Democratisation”. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00 - vetëm pamje)

- Kryetar i Sindikatës së Pavarur të Arsimit të Shqipërisë, Nevruz Kaptelli me bashkëpunëtoret e tij vizitojnë Sindikatën e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës të cilët së bashku me Këshillin Grevistë Qendror do t'i vizitojnë grevistët e shkollës fillore “Dardania”. (Shkolla fillore Dardania, ora 10:00)

- Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje! në Prishtinë mban konferencë për media. (Zyrat e Vetëvendosjes, ora 11:00)

- Kryetar i Sindikatës së Pavarur të Arsimit të Shqipërisë, Nevruz Kaptelli me bashkëpunëtoret e tij vizitojnë Sindikatën e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës të cilët së bashku me Këshillin Grevistë Qendror do t'i vizitojnë grevistët çerdhes “Gëzimi Ynë”. (Objekti i çerdhes “Gëzimi Ynë” në Prishtinë, ora 11:00)

- Drejtori i Klinikës Emergjente, dr. Basri Lenjani, do të mbajë konferencë për medie. Në konferencë do të jepet qëndrimi zyrtar në lidhje me videon që ka qarkulluar në medie, për kinse mos ofrimin e shërbimeve shëndetësore ndaj një qytetari. (Klinika Emergjente, ora 13:00)