24 Mars 2019

Mbahen garat e skijimit Kupa e Gjeravicës 2018

Prishtinë, 10 mars - Komuna e Deçanit në bashkëpunim  me Federatën Skitare të Kosovës organizon garën e skijimit 'Kupa e Gjeravicës 2018'.

Këto gara mbahen për kategoritë junior në disiplinën e sllallomit të madh (GS) dhe për kategoritë  senior në disiplinën e sllallomit (SL) të madh (GS),
 
Garat mbahen në Bjeshket e Belegut në Deçan 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 mars 2019

- Kryeministri Ramush Haradinaj në kuadër të manifestimit qendror “Epopeja e Dukagjinit”, bënë homazhe në Kompleksin Memorial në Gllogjan. (Gllogjan, ora 10:00)

- Në 20 vjetorin e rënies së atdhetarëve Prof. Latif Berisha dhe Agim Hajrizi, Kryesia e LDK-së bashkë me Kryetarin e Degës së LDK-së në Mitrovicë, Safet Kamberi dhe struktura të degës, bëjnë homazhe te varri i Prof. Latif Berisha. (Fshati Smrekonic, ora 11:00)

- Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, merr pjesë në manifestimin shtetëror “Epopeja e UÇK-së në Dukagjin”. (Gllogjan, ora 12:00)

- Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në tubimin qendror në përkujtim të Betejës së Gllogjanit dhe të gjithë dëshmorëve dhe të rënëve për liri. (Gllogjan, ora 12:00)