16 Korrik 2020

Maradona jep dorëheqje si trajner i klubit argjentinas Gimnasia

Buenes Aires, 22 nëntor - Diego Armando Maradona ka dhënë dorëheqjen si trajner i klubit argjentinas të kategorisë së parë "Gimnasia" pas vetëm dy muajsh në krye të tij, ndërsa ekipi është drejt rënies prej kategorisë.

"Gimnasia" ndodhet në vendin e 22-të të tabelës. Gjatë tetë ndeshjeve me trajner legjendën e futbollit botëror, ekipi arriti tre fitore dhe pesë humbje.

Largimi i Maradonës është tashmë një ngjarje e përsëritur në karrierën e tij si trajner. Nga gjashtë ekipet që ai ka drejtuar, vetëm në një rast puna e tij zgjati më shumë se një vit.

Mediet argjentinase thonë se Maradona po kalon një periudhë të vështirë personale dhe ka po ashtu edhe probleme shëndetësore.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 Korrik 2020

- Kuvendi i Komunës së Prizrenit do të mbajë mbledhjen e jashtëzakonshme lidhur me miratimin e deklaratës politike në mbështetje të riafirmimit të vlerave të UÇK-së dhe Shtetit të Kosovës. (Shtëpia e kulturës "Xhemajli Berisha", ora 10:00)

- Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi bashkë me inspektorët e tregut do të vizitojë disa operator ekonomik për të parë nga afër zbatueshmërinë e masave anti COVID-19. (MTI, ora 10:45)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, viziton Komunën e Fushë Kosovës ku do te takohet me kryetarin Burim Berisha. (Ndërtesa e komunës, ora 11:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, do të vizitojë Akademinë e Kosovës për Siguri Publike. (Objekti i AKSP-së në Vushtrri, ora 11:00)

- ADMOVERE e të mbështetur nga KFOS publikon promovimin e raportit "Sfidat e Komunitetit Rom, Ashkali dhe Egjiptian në Kosovë gjatë pandemisë Covid-19". (Zyret e ADMOVERE-s në Ulpianë, ora 11:00)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe kryetari i Komunës se Fushë Kosovës Burim Berisha vizitojn lokacionin e Muzeut të Natyrës tek Pishat, mbi fshatin Bardh i Madh. (Bardh i Madh, ora 12:00)

- Mbahet ceremonia e hapjes së Qendrës për Edukim dhe Kulturë “Libart” dhe “Bibliotekës Qarkulluese”. (Biblioteka “Hivzi Sulejmani”, Lagjja “Dardania”, ora 15:30)

- Mbahet dëgjimi publik për buxhetin e vitit 2021 për banorët e lagjeve I, II,II,IV dhe V të qytetit të Rahovecit. (objekti i Shkollës së Mesme të Lartë “Xhelal Hajda-Toni”,  ora 19:00)