09 Gusht 2020

Kryeministri Haradinaj mori pjesë në mini maratonën e Fëmijëve

Prishtinë, 27 maj - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori sot pjesë në fillimin e mini - maratonës në kuadër të Olimpiadës së Fëmijëve.

Me këtë rast, kryeministri Haradinaj shprehu kënaqësinë që sot së bashku me fëmijët të fillojnë mini - maratonën, duke e vlerësuar si një moment shumë të veçantë vrapimin me ta.

“Ndjenjë e mirë të fillosh vrapimin me fëmijët tanë, të ardhmen e shtetit tonë, në këtë mini - maratonë”, tha kryeministri Haradinaj.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)