22 Janar 2021

Kosova e Shqipëria nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi në pingpong

Durrës, 28 nëntor - Federata e Pingpongut e Kosovës (FPPK) dhe Federata Shqiptare e Pingpongut (FSHPP) janë dakorduar që të nënshkruajnë sot Marrëveshjen e Bashkëpunimit për periudhën 2021-2024.

Marrëveshja e Bashkëpunimit parasheh fushëveprimin e bashkëpunimit në nëntë pika bazë.

Nënshkrimi i Marrëveshjes se Bashkëpunimit në mes FPPK dhe FSHPP do të behët nga dy kryetaret e federatave përkatëse dhe në prani të dy Sekretareve të Përgjithshëm, derisa ngjarja do përcjellët me përkrahjen dhe fjalimet edhe nga autoritet me të larta sportive të dy shteteve.

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 Dhjetor 2020 - Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti bashkë me përfaqësuesit e SBASHK-ut, mban konferencë për media. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00)

- Mbahet seanca gjyqësore ndaj Ibrahim Mustafes për peqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar. (Gjykata Themelore në Ferizaj, Salla nr.II, ora 9:30)

- Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi do të mbahet konferenca vjetore e Prokurorëve, e cila këtë vit për shkak të situatës me pandeminë Covid-19, organizohet në formë virtuale. (Platforma “Zoom”, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtori i Drejtorisë së Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Beni Kizolli do të mbajnë konferencë për shtyp. (Shtëpia e Bardhë, ora 10:00)

- Komuna e Skenderajt së bashku me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, për nder të 23 vjetorit të triumfit të familjes Jashari ndaj sulmit të dytë të forcave serbe, do të bëjnë homazhe në shenjë nderimi për heroizmin e jashtëzakonshëm të familjes Jashari. (Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz, ora 10:00)

- Kryetari i komunës Xhafer Tahiri, prezanton Planin për Rimëkëmbje Ekonomike të Vushtrrisë. (Ndërtesa e komunës, ora 11:00)