02 Mars 2021

Koronavirusi po infekton me shpejtësi edhe futbollistët italianë

Romë, 14 mars - Koronavirusi i cili ka infektuar dhe po shkakton shumë vdekje në shtetin e Italisë po infekton me shpejtësi edhe futbollistët italianë.

Fiorentine konfirmon se 2 futbollistët e saj Patrick Cutrone dhe German Pezzella, së bashkua me fizioterapistin e skuadrës “vjollcë” Stefano Daineli janë infektuar me koronavirus.

Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të klubit të futbollit të Firences.

Mbrëmjen e djeshme po nga Fiorentina rezultoi se edhe sulmuesi serb Dragisha Vlahoviç është infektuar me koronavirus.

Deri tani, numri i lojtarëve të Serisë A të infektuar me koronavirus ka shkuar në 9.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 Mars 2021

- U.d. Presidentja Vjosa Osmani pret në takim të ngarkuarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. (Kabineti i Presidentes, ora 8:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj pret në takim përfaqësuesin e BE-së për dialogun Kosovë - Serbi, Miroslav Lajçak. (Zyret e Selisë Qendrore të PDK-së, ora 9:50 - mediat të marrin pamje nga ky takim)

- Komisioni Rregullativ i Prokurimit Publik dhe USAID në Kosovë, lansojnë dy module të reja të prokurimit elektronik. (Hotel Swiss Diamond, ora 10:00)

-  Koalicioni ad-hoc i organizatave të shoqërisë civile dhe aktivistëve mbajnë konferencë për media, me ç’rast do të bëhet dorëzimi i përgjigjes në padinë e ngritur nga kompania KelKos Energy Sh.p.k ndaj aktivistes Shpresa Loshaj.  (Para objektit të Gjykatës Themelore, dega Deçan, ora 11:00)  

- Naša Inicijativa organizon protestë paqësore kundër uzurpimit të vendeve të garantuara në parlament si pasojë e një procesi jodemokratik zgjedhor dhe të kompromentuar nga manipulime në zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 14 shkurt 2021. (Pikënisja e protestës fillon nga Hotel Grandi, ora 12:00)