26 Shkurt 2021

Koronavirusi pengon transferimin e Mbappe tek Real Madridi

Madrid, 13 prill - Koronavirusi, që ka ndikuar tërë botën, ka pezulluar edhe punimet për transferimin e futbollistëve.

Në krye të klubeve sportive që është ndikuar më shumë nga epidemia është Real Madridi.

Pasi në qoftë se nuk do të kishte qenë për koronavirusin e tipit të ri (Covid-19) kjo skuadër do të përfshinte në kuadron e saj një “yll” të futbollit.

Ish-futbollisti i Paris Saint Germain, Jerome Rothen tha se transferimi i Kyliann Mbappe tek Real Madridi nuk u realizua për shkak të koronavirusit.

Rothen, i cili veshi për një periudhë fanellën e klubit sportiv turk, Ankaragucu, tha: “E mësova nga burimet e besueshme në klubin sportiv. Përpara koronavirusit, transferimi i Mbappes tek Real Madridi ishte çështje momenti”.

Ai bëri të ditur gjithashtu se është i bindur se pasi jeta të kthehet në normalitet, sportisti 21-vjeçar do të transferohet tek ekipi i Madridit.

Mbappe këtë sezon në Paris Saint Germain në 33 ndeshje shënoi 30 gola dhe 17 asistime.  

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shkurt 2021

- Mbahet mbledhja e dytë e rregullt e Kuvendit Komunal të Rahovecit. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal në objektin e ri të komunës, ora 10:00)

- Këshilli Organizues ''Pranvera Shqiptare 81'' do të bëj nderime dhe do të vendos lule te varri i varri i Adem Demaçit. (Velani, ora 11:00)

- Organizata Etea, përmbyllë fazën e parë të projektit “Biblioteka Qarkulluese me strategjitë e lexim kuptimit”. (Kino Armata, ora 11:00)

- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve në fushën e trashëgimisë kulturore. (Parku arkeologjik "Ulpiana", ora 12:00)

- Këshilli Organizues ''Pranvera Shqiptare 81'' organizon tryezëm përkujtimore për Adem Demaçin në 85 vjetorin e lindjes. (Instituti Albanologjik në Prishtinë, ora 13:00)

- Partia Socialdemokrate do të mbaj një aktivitet pranë objektit të Komunës së Prishtinës. (Objekti i Komunës së Prishtinës, ora 13:00)

- Qendra për Raste Gjyqësore Strategjike platformë e themeluar nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike mban konferencën për media me rastin e dorëzimit të Padisë për Konflikt Administrativ kundër Lejes Ujore për Hidrocentralin Brezovica në Shtërpcë të Lëshuar nga Autoriteti Rajonal i Pellgjeve Lumore në kuadër të Ministrisë së Ekonomisë dhe Ambientit. (Para Pallatit të Drejtësisë, Ndërtesa A, ora 14:00)

- Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi mban konferencë lidhur me progresin në procesin e rinumërimit dhe të aktiviteteve tjera që po zhvillohen në këtë qendër. (Qendra e Numërimit dhe Rezultateve, ora 15:00)