16 Dhjetor 2017

Komuna e Lipjanit ndan 33 mijë euro për klubet sportive

Lipjan, 1 gusht- Komuna e Lipjanit vazhdon me mbështetjen materiale të klubeve sportive të kësaj komune. Këtë e ka konfirmuar vetë kryetari Imri Ahmeti.

"Për aq sa ka mundësi buxhetore, përkrahja për sportin lipjanas nuk do të mungoj asnjëherë, klubet sportive do të kenë përkrahje të vazhdueshme institucionale", ka shkruar Ahmeti në Facebook.

Ai ka bërë të ditur se sot ka nënshkruar kontratat në vlerë prej 32 mijë e 875 euro për subvencionimin e këtyre klubeve: Klubi i Futbollit “Ulpiana 1926”,  Klubi i Futbollit “Arbëria”,  Klubi i Futbollit “Minatori”, Klubi i Basketbollit “Lipjani” dhe Klubi i Volejbollit “Ulpiana”.

Kalendari

Ngjarjet e datës 17 Dhjetor 2017 - Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur me hapjen e qendrave të votimit në zgjedhjet për kyrtar të komunës së Istogut. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 8:00)

- Në mesin e 2000 nxënësve do të përzgjidhen 250 finalistë ku do të garojnë në fazen finale të Garës Eureka. (Ambienti i Gjimnazit Hasan Nahi në Prishtinë, ora 11:00)

- Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur pjesëmarrjen në votime deri në ora 11:00. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 11:30)

- Lëvizja Vetëvendosje mban mbledhjen e XXXI-të të Këshillit të Përgjithshëm. (Lokalet e American School of Kosova, ora 11:30)

- Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur pjesëmarrjen në votime deri në ora 15:00. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 15:30)

- Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur pjesëmarrjen në votime deri në ora 19:00. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 19:30)