07 Mars 2021

Klubi anglez, Liverpuli në shitje

Londër, 10 shkurt - Sipas tabloidit “The Times” klubi anglez do të blihet nga Mukesh Ambani, njeriu i shtatë më i pasur në planet, së bashku me një bashkëpunëtor nga India.

Prej kohësh ekipi i Premier Ligës ndodhet në një situatë të rëndë financiarë, me borxhe që llogariten deri në 237 milion stërlina.

 

Mësohet se industrialisti indian, së bashku me pronarin e grupit “Subrata Roy”, kanë bërë oferta për të marrë 51 për qind të aksioneve të Liverpulit.

Ambani, 52 vjeç, llogaritet të ketë një pasuri që shkon deri në 32 miliard dollarë, shumë më tepër se manjati rus i Çelsit, Roman Abramoviç, apo sheiku i Mançester Sitit, Mansur. Zyrtarët e klubit nga “Anfield Road” kanë mohuar këto zëra, 

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Mars 2021

- Turnir në shigjetari, Skenderaj  -  ora 9:00

- Turnir në shah, Hotel Grand, Prishtinë 13:00 – Finalja e turnirit të volejbollit, Skenderaj - ora 11:00

- Manifestimi Nata e Zjarreve, në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz - ora 17:45

- Koncert pa praninë e publikut (për shkak të pandemisë), në Stadiumin e futbollit në Skenderaj, transmetim direkt në TV dhe rrjete sociale - ora 18:00