25 Qershor 2018

Klubet angleze në garë për Robert Lewandowskin

Londër, 26 shkurt - Robert Lewandowski është një prej sulmuesve më të kërkuar të Evropës dhe padyshim një prej më të shtrenjtëve.

Gjiganti i Bayern Munchen prej disa kohësh po flirton me klubet angleze që do të dëshironin shërbimin e tij.

Me 97 gola në 4 vjet në Munich dhe 74 me Dortmund në po kaq vjet janë numra idealë për një sulmues profilik me numër 9.

Pas Manchester United shumë i interesuar ka qenë edhe Guardiola që punoi me të kohën kur drejtonte Bayern Munchen.

Por kohët e fundit në garë duket të jetë futur edhe Chelsea. Conte nuk është i kënaqur me Giroud dhe Morata, të cilët i la në stol në ndeshjen e mesjavës së shkuar ndaj Barcelonës.

Nëse do të qëndrojë në Londër, trajneri italian do ta ketë objektiv parësor sulmuesin polak.

Nga ana tjetër Bayern nuk do të dorëzohet lehtë për sulmuesin kryesor, me të cilin firmosi një kontratë të re, të vlefshme deri në 2021

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Qershor 2018  - Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi Inject, organizon tryezën me temë 'Si ta parandalojmë dhunën ekonomike?', ku edhe do të prezantohet Iniciativa për Ndryshimin e Ligjit për Familjen, gjegjësisht saktësimi i dispozitave ligjore në lidhje me ndarjen e pasurisë së përbashkët bashkëshortore. (Hotel Sirius, ora 9:00)

- Komuna e Gjilanit dhe organizata “Let’s Do It Kosova' te mbështetur nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor organizojn aksion pastrimi në kuadër të fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën” në Gjilani. (Para teatrit të Gjilanit, ora 10:00)

- Mbahet ceremonia e diplomimit të kadetëve të Forcës  së Sigurisë së Kosovës. (Kazerma 'Skënderbeu’, në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes,  në Ferizaj, ora 11:00)

- Zyra e Bashkimit Evropian dhe Ministria e Integrimit Evropian organizojn takimin iniciues për nisjen e programimit të programeve kombëtare për Kosovën, IPA 2019 dhe IPA 2020, të financuara nga Bashkimi Evropian. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P-38, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet dhe Financa mban dëgjim publik lidhur me Projektligjin nr.06/L-072 për Institucionet Mikrofinanciare dhe Institucionet Financiare Jobankare. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 203, ora 11:30)

- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj e viziton Komunën e Klinës ku do te takohet me Kryetarin Komunës, drejtorët dhe asamblistët. (Objekti i Komunës se Klinës, ora 14:00)

- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj takohet me familjarë  të dëshmorëve, biznese lokale, persona nga fusha e artit, sportit, muzikës, OJQ, etj, të Komunës së Klinës. (Objekti i Komunës se Klinës, ora 15:00)