16 Korrik 2018

Juventusi, 40 milion euro për Paulinho

Torino, 4 korrik - Gazeta italiane “La Republica” shkruan se është Juventusi ka gati një ofertë për mesfushorin brazilian të Barcelonës, Paulinho.

Sipas shtypit italian, bardhezinjtë janë të gatshëm të përmbushë klauzolën e blerjes prej 40 milionë eurosh të lojtarit.

Kampionët italianë shpresojnë që të arrijnë një marrëveshje me Barcelonën për një çmim më të ulët.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 Korrik 2018 - Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim Zëvendës-Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për çështjen e Parandalimit të Konflikteve, Pete Marocco. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00 - vetem pamje)

- Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë organizon lansimin e programit për financimin e NVM-ve dhe bizneseve fillestare Start-up. (Innovation Center Kosovo, Rr. “Rexhep Mala” 28 A, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyrat qendrore te Vetëvendosjes, ora 12:00)

- Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani dhe kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri nënshkruajnë marrëveshjen për Zonën Ekonomike. (Komuna e Vushtrrisë, ora 14:00)