06 Qershor 2020

Juventus ofron 36 milionë euro për Kostas Manolas

Torino, 24 prill - Juventusi është në kërkim të një qendërmbrojtësi me eksperiencë, për ta vënë në krah të Bonuccit dhe emri që ka përfunduar në krye të listës, është ai i grekut të Romës, Kostas Manolas.

Ky i fundit luan prej 5 sezonesh te Roma, ndërsa po tregon një nivel mjaft të lartë dhe ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve në Europë.

Bardhezinjtë janë gati të ofrojnë 36 milionë euro për kartonin e tij, aq sa janë parashikuar në klauzolën e prishjes së kontratës me Romën. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Qershor 2020

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00)

- Ministria e Infrastrukturës ndalon qarkullimin e automjeteve në segmentin “Konjuh-Babush” autoudha “Arbën Xhaferi”, në të dy drejtimet e lëvizjes për shkak të zhvillimit të punimeve. (Segmenti “Konjuh-Babush” autoudha “Arbën Xhaferi”, ora 10:00)

 

- Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia e Partisë Demokratike të Kosovës, ora 15:00)