16 Korrik 2018

Juventus interesohet për Andre Gomes

Torino, 6 prill - Mesfushori portugez pritet të largohet nga Barcelona gjatë verës. Andre Gomes i ka ditët e numëruara në skuadrën e Barcelonës.

Portugezi asnjëherë nuk ka arritur të përshtatet me stilin e lojës së katalanasve dhe për këtë arsye drejtuesit kanë menduar për një largim të tij.

Lajmi për largimin e 24-vjeçarit nga Barcelona është bërë i ditur nga Mundo Deportivo.

Interesim për Gomes ka shprehur përsëri Juventusi që kërkon ta transferojë në Torino edhe pse futbollisti e kishte refuzuar “Zonjën e Vjetër”, para dy vitesh sa ishte pjesë e Valencias për të shkuar te Barcelona.

Për Gomes, Barça kishte paguar 50 milionë euro, por sigurisht se Juventusi do të kërkojë ta blejë me një çmim më të ulët gjatë afatit kalimtar veror.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 Korrik 2018

- Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim Zëvendës-Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për çështjen e Parandalimit të Konflikteve, Pete Marocco. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00 - vetem pamje) 

- Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë organizon lansimin e programit për financimin e NVM-ve dhe bizneseve fillestare Start-up. (Innovation Center Kosovo, Rr. “Rexhep Mala” 28 A, ora 11:00)