15 Prill 2021

Jordan blen ish-ekipin e tij Charlotte

SHBA, 21 mars - Pasi ka fituar gjithçka që ishte për t’u fituar si lojtar Michael Jordan jepet pas një sfide të re, atë të të qenit pronar.

Në fakt “Air” ka blerë Charlotte Bobcats, me një ofertë prej 275 milionë dollarë (rreth 202 milionë euro), të aprovuar edhe nga “bordi” i NBA-it.

Ai që ka arkëtuar këtë shumë të madhe parash ishte Bob Xhohnson, të cilit “MJ” nuk ia mori dot në kohë rekordin e zezakut të parë që posedon një ekip në NBA, por ish-numri 23 i Chicago Bulls dëshiron të bëjë më mirë se ai: objektivi është të fitojë, të jetë numri 1, ashtu siç ka qenë në parket.

“Është një ëndërr që do të realizohet, dua të ndërtoj një rrugë fituese”, u shpreh Jordan.

Kalendari

Ngjarjet e datës 15 Prill 2021 - Handikos dhe The Balkan Forum tashmë kanë nisur kampanjën ‘Thuaj Jo Qeseve të Plastikës’  përmes një aktiviteti simbolik zyrtarisht do të prezantojmë strajcat e ri-përdorshme të punuara tash e disa muaj nga personat me aftësi të kufizuara. (Sheshi ‘Skënderbeu’ dhe ‘Nënë Tereza’, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhes. (Platforma Zoom, ora 10:00)

- Mbahet seanca gjyqësore kundër të pandehurit Agim Hamdija për vepren penale 'Organizimi i skemave piramidale'. (Gjykata Themelore në Ferizaj, ora 10:00)

- Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim nis shpërndarjen e pakove ushqimore dhe higjienike për familjet në nevojë, me rastin e muajit të Ramazanit. (Qendra për Promovimin e Drejtave të Grave në Drenas, ora 10:30)

- Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapsinor dhe Infrastrukturës  Hysen Durmishi do të mbajë konferencë per media. (Objekti i MMPHI-së, salla B201, oa ora 10:30,

- Kryeministri Albin Kurti dhe ministrja e Ekonomisë dhe Ambientit, Artane Rizvanolli, vizitojnë ekipin e kampanjës 'Thuaj jo Qeseve të Plastikës'. (sheshi ‘Skënderbeu’ , ora 12:00)

- Pronarët e sallave të dasmave mbajnë takim lidhur me masat anti-Covid. (Golden Imperial në Veternik, ora 14:00)

- Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim nis shpërndarjen e pakove ushqimore dhe higjienike për familjet në nevojë, me rastin e muajit të Ramazanit. (Palestra Sportive “Tota” në Vushtrri, ora 14:30)