06 Qershor 2020

Istogu organizon turnirin tradicional të Shahut

Deçan, 27 janar - Nën patronatin e Kryetarit të Komunës Haki Rugova do të mbahet turniri tashmë tradicional i Shahut, kushtuar “Tre Dëshmorëve të Shkollës Shqipe” në Uçë.

Turniri mbahet sot në Istog në të cilin do të marrin pjesë klubet e shahut nga e gjithë Kosova, Mali i Zi dhe Shqipëria.
 

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Qershor 2020

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00)

- Ministria e Infrastrukturës ndalon qarkullimin e automjeteve në segmentin “Konjuh-Babush” autoudha “Arbën Xhaferi”, në të dy drejtimet e lëvizjes për shkak të zhvillimit të punimeve. (Segmenti “Konjuh-Babush” autoudha “Arbën Xhaferi”, ora 10:00)

 

- Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia e Partisë Demokratike të Kosovës, ora 15:00)