22 Mars 2018

Iniesta rinovoi kontratën përjetësisht me Barcelonën

Barcelonë, 6 tetor - Mesfushori 33-vjeçar, Andres Iniesta rinovoi përjetësisht me Barcelonën, pas bisedimeve të shumta dhe të komplikuara me drejtuesit e klubit katalanas.

Klubi katalanas zyrtarizoi lajmin për nënshkrimin e kontratës së re me Iniestën, mesditën e së premtes, nëpërmjet një komunikate për shtyp.

“Është një ditë e veçantë për mua”, u shpreh Iniesta në një konferencë për shtyp pas nënshkrimit të kontratës me Barcelonën. “Do të vazhdoj të qëndroj në shtëpinë time, për të vijuar punën në fitoren e trofeve të tjerë me këtë klub, që më krijoi e që më pa të rritem."

"Të jem kapiteni i Barcelonës për mua është një privilegj. U jam mirënjohës drejtuesve të klubit, që më dhanë këtë mundësi për të vazhduar të përjetoj ëndrrën e sukseseve të tjera me këtë skuadër”, tha më tej lojtari më i dashur edhe në kombëtaren e Spanjës.

Iniesta pranoi gjithashtu se, së fundmi në media u fol shumë për të ardhmen e tij, duke shtuar se ai nuk kishte asnjë dyshim se ku do të ishte ajo.

“Gjithnjë e kam pasur të qartë idenë se, do të qëndroja te Barcelona për sa kohë do të mundesha në aspektin fizik dhe psikologjik. Mendimi që më ka pushtuar mendjen është që të arrijmë në fund të sezonit dhe të arrijmë objektivat. Shpresoj që kjo të ndodhë për shumë kohë”, vijoi Iniesta.

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Mars 2018

- Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin për Sundimin e Ligjit. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00)

- Instituti Demokratik i Kosovës organizon tryezën “Çfarë presim nga faza e re e dialogut Kosovë-Serbi”, në një diskutim të përfaqësuesve të shoqërisë civile rreth të ardhmes së këtij procesi. (Hotel Swiss Diamond, ora 10:00)

- Vazhdimi i Seancës së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës mban konferencën e rregullt javore. (Ndërtesa e Kuvendit të Kosovës, salla S3, ora 11:00)

- Me rastin e 19 vjetorit të rënies së dëshmorit Asllan Fazliu, do të bëhen homazhe në fshatin Gllanasellë të Komunës së Drenasit. (Gllanasellë, ora 11:00)

- Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 11:00)

- Ministria e Shëndetësisë, në bashkëpunim me IKSHP, Zyrën e OBSh-së në Kosovë dhe partnerët e tjerë shënon Diten Botërore e Tuberkulozit. (Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Ferizaj, ora 11:00)

- Përfundon Java e Gruas 2018 ku do te diskutohet 'promovimi i përgjegjshmërisë, integritetit dhe llogaridhënies në institucionet qeverisëse'. (Hotel Emerald, ora 11:00)