06 Qershor 2020

Herrera nuk rinovon kontratën me United, kalon në Arsenal

Manchester, 27 mars - Sipas mediave angleze, mesfushori spanjoll, Ander Herrera ka vendosur të mos rinovojë kontratën që i skadon 30 qershorin e ardhshëm me Manchester United, pasi dëshiron të transferohet në Londër.

Një lajm vërtet i hidhur ky për trajnerin e United, norvegjezin Ole Gunnar Solskjaer, i cili e konsideron një lojtar shumë të rëndësishëm Herreran dhe që nga mbërritja e tij në “Old Trafford” e ka aktivizuar rregullisht.

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Qershor 2020

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00)

- Ministria e Infrastrukturës ndalon qarkullimin e automjeteve në segmentin “Konjuh-Babush” autoudha “Arbën Xhaferi”, në të dy drejtimet e lëvizjes për shkak të zhvillimit të punimeve. (Segmenti “Konjuh-Babush” autoudha “Arbën Xhaferi”, ora 10:00)