29 Shkurt 2020

Guardiola paralajmëron largimin e Messit nga Barcelona

Barcelonë, 6 shkurt - Pep Guardiola beson se Barcelona është para një periudhe jo të mirë, e ngjashme me atë të Realit Madridit, kur u largua Cristiano Ronaldo.

Një përplasje publike me Eric Abidal i ka shtuar zërat për një thyerje të marrëdhënieve në mes të Messit dhe klubit blaurgan.

Guardioal i cili njeh më së miri Mesisn dhe Bacelonën, paralajmëroi ish-punëdhënësin e tij se duhet ta përgatisin veten për largimi e mundshëm të lojtarit më të mirë në botë.

“Është e pashmangshme, këta lojtarë janë kaq të rëndësishëm për një skuadër, sa kur largohen, lënë hapësira të mëdha. Kur Messi të largohet nga Barcelona klubit do ti duhet ca kohë për t’u rirregulluar. Është e pashmangshme. Ju  e patë se çfarë ndikimi negativ pati largimi i Ronaldo nga Real Madridi. Si të mos ndihet mungesa e këtyre lojtarëve, që shënojnë 40 ose 50 gola në sezon”, u shpreh Guardiola.

Kujtojmë që Guardiola kaloi më shumë se 20 vite tek Barcelona si trajner dhe si lojtar.

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 shkurt 2020 - Drejtoria e Shëndetësisë së bashku me Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare, do të ofrojnë kontrolle të përgjithshme mjekësore pa pagesë për sëmundje të traktit urinar ku me pas do të ketë prononcim për media nga drejtori i Drejtorisë së Shëndetësisë, Visar Shehu. (Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare, ora 10:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Kampionatin Individual të Kosovës për Seniorë “Adem Jashari”. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Mbahet Kuvendi i Punës i Federatës i Basketbollit i Kosovës (FBK). (Hotel International Prishtina & SPA, ora 10:00)

- Qendra e Levizjes në Prishtinë mban konferencë për media. (Zyret qendrore të Lëvizjes në Arbëri, ora 11:00)

Anibar International Animation Festival organizon bashkëlexim dhe diskutim në Klubin e Kinemasë “Jusuf Gërvalla” në Pejë. (Kinema “Jusuf Gërvalla”, në Pejë ora 12:00)

- Mbahet ceremonia përmbyllëse për Garën Kombëtare për Kitarë, ku do të shpallen rezultatet dhe fituesit që do ta përfaqësojnë Kosovën në Garën Ndërkombëtare që do të mbahet në Qershor 2020, në Monheim në Gjermani. (Amfiteatri i Pallatit të Rinisë, ora 18:00)