16 Korrik 2018

Gashi dhe Ademi inspektojnë punimet në Stadiumin e Prishtinës

Prishtinë, 10 korrik - Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Kujtim Gashi do te vizitoj sot Federatën e Futbollit të Kosovës, ku do ta takojë kryetarin e ri të FFK-së, Agim Ademi.

Qëllimi i vizites është qe të urojë krytarin e ri për marrjen e detyrës për t’i prirë Federatës për mandatin e ri.

Ndërkaq me pas Ministri Gashi dhe kryetari Ademi do të qëndrojnë në Stadiumin e Prishtinës për të inspektuar punimet në stadium.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 Korrik 2018 - Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim Zëvendës-Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për çështjen e Parandalimit të Konflikteve, Pete Marocco. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00 - vetem pamje)

- Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë organizon lansimin e programit për financimin e NVM-ve dhe bizneseve fillestare Start-up. (Innovation Center Kosovo, Rr. “Rexhep Mala” 28 A, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyrat qendrore te Vetëvendosjes, ora 12:00)

- Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani dhe kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri nënshkruajnë marrëveshjen për Zonën Ekonomike. (Komuna e Vushtrrisë, ora 14:00)