12 Prill 2021

Flamengo e dëshiron Ronaldinhon

Rio de Zhenerio, 25 mars - kuadra braziliane Flamengo, është duke e shqyrtuar mundësinë për ta rikthyer Ronaldinhon në vendlindje pas Kampionatit Botëror.

Klubi po shikon se si të përforcohet gjatë verës, pasi që Adriano dhe Vagner Love e kanë bërë të qartë largimin nga Flamengo.
 
Flamengo tentoi ta transferonte brazilianin në vitin 2009, por ky i fundit dëshiroi qëndrimin te Milani.

Ronaldinho ka impresionuar në Serie A, dhe nëse ai dështon të luajë në Botëror, atëherë nuk ka më se për çfarë të qëndrojë te Milani, me ç’rast Flamengo dëshiron të shfrytëzojë rastin.

Por, është i vështirë rikthimi i Ronaldinhos në Brazil. 30 vjeçari është shndërruar në lojtarin kyç të Milanit dhe duket të jetë mjaft i lumtur te klubi aktual.

Kalendari

Ngjarjet e datës 12 Prill 2021

- Agjencia Shtetërore e Arkivave e Kosovës hap Ekspozitën “Vullkani” i Republikës, për nder të 40 Vjetorit të demonstratave të Viti 1981, dhe Ekspozitën “70 Vjet Arkiv”. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 10:00)

- Myftiu Naim Tërnava do të japë mesazhin me rastin e fillimit të muajit të bekuar të Ramazanit. (Selia e Kryesisë së BIRK-ut, ora 11:00)

- Partia Demokratike e Kosovës mban konferencë për media, në oborrin e Kuvendit të Kosovës, hyrja nga sheshi qendror. (Oborri i Kuvendit të Kosovës, hyrja nga sheshi, ora 11:30)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Drejtorisë së Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik, Sevil Limani-Kazaz, do të bëjnë lansimin e projektit “View Point”. (Afërsi të fshatit Jabllanicë, ora 12:00)