29 Shkurt 2020

Fillon Liga rajonale në pingpong ‘Connect liga'

Shkup, 8 shkurt - Federata e Pingpongut të Kosovës nga sot fillon aktivitetet e saj për vitin 2020 me pjesëmarrjen në ligën rajonale ‘Connect ligen’ që do të organizohet në Shkup.

Bordi i FPPK-së ka pranuar propozimin e ud selektorit që Kosovën në këtë ligë ta përfaqësojnë
Kadet M - Blendi Hajdari dhe Rilind Gashi
Kadet F - Shega Hashani dhe Adea Babuni
Junior M - Fatih Karabaxhaku dhe Aulon Bivolaku
Juniore F - Alma Mehmeti dhe Jerina Rexhepi
Trajner - Rifat Rifati dhe Ridvan Hashani
Udhëheqësi i rrugës - Nehat Çitaku

Connect Liga ka filluar në nëntorin e vitit të kaluar në Kosovë, e sivjet do të mbahet në Maqedoni, Mal të zi, Shqipëri, e në fund në Kosovë, për të nxjerr Përfaqësueset më të suksesshme.

Kosova në xhirot e para ka dalë si përfaqësuesja e parë në 3 kategori: Junior M, Kadet M dhe Kadet F si dhe e dyta në kategorinë e Junior F.

Në fundjavën tjetër (15-17 shkurt) është paraparë organizimi i mbledhjes së Kuvendit si dhe shpërblimit të laureatëve , e pastaj me 17 shkurt organizimi i turneut dita e pavarësisë, për të cilën tanimë kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre shumë përfaqësues nga ITTF, ETTU, STAG e nga Rajoni.

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 shkurt 2020 - Drejtoria e Shëndetësisë së bashku me Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare, do të ofrojnë kontrolle të përgjithshme mjekësore pa pagesë për sëmundje të traktit urinar ku me pas do të ketë prononcim për media nga drejtori i Drejtorisë së Shëndetësisë, Visar Shehu. (Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare, ora 10:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Kampionatin Individual të Kosovës për Seniorë “Adem Jashari”. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Mbahet Kuvendi i Punës i Federatës i Basketbollit i Kosovës (FBK). (Hotel International Prishtina & SPA, ora 10:00)

- Qendra e Levizjes në Prishtinë mban konferencë për media. (Zyret qendrore të Lëvizjes në Arbëri, ora 11:00)

Anibar International Animation Festival organizon bashkëlexim dhe diskutim në Klubin e Kinemasë “Jusuf Gërvalla” në Pejë. (Kinema “Jusuf Gërvalla”, në Pejë ora 12:00)

- Mbahet ceremonia përmbyllëse për Garën Kombëtare për Kitarë, ku do të shpallen rezultatet dhe fituesit që do ta përfaqësojnë Kosovën në Garën Ndërkombëtare që do të mbahet në Qershor 2020, në Monheim në Gjermani. (Amfiteatri i Pallatit të Rinisë, ora 18:00)