24 Tetor 2020

Edinson Cavani transferohet në United

Manchester, 6 tetor - Klubi i Premier Ligës Angleze, Manchester United ka transferuar Edinson Cavanin, kontrata e të cilit me Paris Saint-Germain (PSG) ka përfunduar.

Në deklaratën nga klubi thuhet se me sulmuesin 33-vjeçar është nënshkruar marrëveshje një vjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një vit.

Cavani me PSG ku u transferua në vitin 2013 fitoi 7 kampionate ndërsa në 301 ndeshje shënoi 200 gola.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Tetor 2020

- Federata e Futbollit e Kosovës rifillon fazen finale te projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në fshatin Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës organizon kampionatet individuale për U21/e (1999), dhe Veteran. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)