31 Mars 2020

Eden Hazard sërish lëndohet pas rikuperimit 82 ditësh

Madrid, 25 shkurt - Lajmi i keq erdhi nga futbollisti Eden Hazard, i cili u lëndua në javën e 25-të të Ligës së Parë Spanjolle të Futbollit (La Liga) në minutën e 66-të të ndeshjes mes Real Madridit dhe Levante që përfundoi me rezultat 0-1.

Tek futbollisti belg Eden Hazard, i cili luan në skuadrën e Real Madrid u zbulua një çarje e fyellit të këmbës së djathtë.

Duke pasur fat të keq në sezonin e tij të parë në Real Madrid, Hazard u rikthye në fushë në ndeshjen me Celta Vigo javën e kaluar pas dëmtimit të tij që zgjati 82 ditë.

Shtypi spanjoll është i mendimit që Hazard, i cili u lëndua sërish pas vetëm dy ndeshjeve, e ka mbyllur sezonin.

Real Madrid do të përballet me Manchester Cityn më 26 shkurt në 16 ndeshjet e fundit të Ligës së Kampioneve.

Ndërkaq në ndeshjet për vendin e parë në La Liga, Real Madridi më 1 mars në stadiumin “Santiago Bernabeu” do të mirëpret skuadrën e Barcelonës, e cila ndodhet në krye të tabelës me 2 pikë më shumë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 mars 2020

- Oda Ekonomike e Kosovës do të mbajë konferencë për media lidhur me propozimin për mbështetjen e sektorit privat pas përhapjes së pandemisë COVID-19. (Objekti i Odës Ekonomike të Kosovës, ora 10:00)

- Komuna e Rahovecit mban mbledhjen e rregullt të Kuvendit Komunal. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal, Rahovecit, ora 10:00)

- Aleanca Kosovare e Bizneseve mban konferencën për media me temë "AKB reagon ndaj Propozimit të Pakos së Qeverisë për mbështetjen e bizneseve". (Zyret e AKB-ës, ora 12:00)

 

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, drejtori i Drejtorisë së Shëndetësisë dhe njëkohësisht koordinator i shtabit emergjent, Visar Shehu, dhe drejtori i Drejtorisë së Administratës, Osman Hajdari mbajn konferencë për media lidhur me masat e ndërmarra nga Komuna e Prizrenit kundër pandemisë COVID-19. (Shtëpinë e Bardhë ora 14:00)

 

- Nataliya Apostolova, Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë në prani të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti dhe Ministrit në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia do të nënshkruajë sot një kontratë me vlerë 5 milionë euro për nevoja të menjëhershme të Kosovës për luftimin e pandemisë COVID-19. (Ceremonia e sotshme e nënshkrimit do të transmetohet drejtpërdrejt në Facebook përmes faqes së BE-së në Kosovë @EuropeanUnionInKosovo, ora 17:00)